Ana Sayfa Haberler Yazılar Resim Galerisi Oyunlar Videolar Rami Spor Atatürk İletisim
 
 »MENÜ
ANA MENÜ
    RAMİ'NİN TARİHİ
    RAMİ'DE İLKLER
    BİZİ TANIYIN
    SOKAK VE CADDELER
    İDARİ HİZMETLER
    TEBLİGAT BİLGİLENDİRME
    NÖBETÇİ ECZANELER
    RAMİ'DE GEZİNTİ
    ÖNCEKİ MUHTARLARIMIZ
    RAMİ'NİN ADI
    FAALİYETLERİMİZ
    RAMİ'NİN REHBERİ
    AİLE HEKİMİM KİM
    FORMLAR VE ÇİZELGELER
    HİZMETLERİMİZ
    TARİHİ YAPILARIMIZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ
    DEFTERİ OKU
    DEFTERE YAZ

DİĞER BÖLÜMLER
    FAYDALI LİNKLER
    CANLI TV İZLE
    E-VATANDAŞ
    İSTANBUL İLÇELERİ
    FAYDALI BİLGİLER

 » İSTANBUL MUHTARLARI
    Tüm İstanbul Muhtarlarının
Telefon ve İsimleri
 » İLAN PANOSU
    İlanlara Bakın

İlan Ekleyin
 » SİTE İSTATİSTİKLERİ
 » İSTANBUL'DA HAVA
ISTANBUL
EYÜP KAYMAKAMI SAYIN OSMAN KAYMAK BAŞKANLIĞINDA İLÇE İNSAN HAKLARI KURULU TOPLANTISI YAPILDI
 » EYÜP KAYMAKAMI SAYIN OSMAN KAYMAK BAŞKANLIĞINDA İLÇE İNSAN HAKLARI KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Eyüp İlçe İnsan Hakları Kurulu Başkanı Osman KAYMAK Başkanlığında belirlenen gündem dahilinde toplandı. Toplantıya Seçkin Turan AKP İlçe Başkanı, Kamil Yıldız MHP İlçe Temsilcisi, Av Mustafa Özkurt Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği İstanbul Şube Temsilcisi, Dr. Ahenk UZUNOĞLU, Av. Osman Tezcan Eyüp Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü, Gürol Birkardeşler Eyüp Muhtarlar Derneği Başkanı, Ali Rıza Yavuz Alibeyköy Şoförler Odası Başkanı, Serkan Özkaya Alertanatif Çözüm Gazetesi, Taner Dursun Eyüp Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Temsilcisi katıldı. Eyüp İlçe İnsan Hakları Kurulu Eyüp Kaymakamı Osman KAYMAK Başkanlığında belirlenen gündem dâhilinde toplandı ve aşağıdaki kararlar oy birliğiyle kabul edilmiştir.

EYÜP İLÇE İNSAN HAKLARI KURULU TOPLANTI KARARLARI

1-           İlçe İnsan Hakları Kurulu Başkanı Osman KAYMAK, İlçe İnsan Hakları Kurulu hakkında açıklamalarda bulundu. Bu konuda, kamu kurumlarının yasalara uygun verimli, etkin ve hukukun üstünlüğünü esas alan bir şekilde faaliyet göstermesi ve bunu sağlamanın en iyi yolunun bunların şeffaflık ve hesap verebilme ilkelerine uygun hareket etmeleri gerektiğini belirterek, “İlçe İnsan Hakları Kurulu bu gerekçelerle kurulmuştur” izahında bulundu.

2-           Çanakkale Savaşları’nın 97. Yıldönümü nedeniyle yapılan görüşmede, Kurulumuzu ilgilendiren yönünün, bu savaşlarda İngilizler tarafından zehirli gaz kullanılmak suretiyle insan haklarının ihlal edildiği hususu açıklandı.

3-           İlçemizde bulunan Polis Merkezlerinin eskiye oranla fiziki yapılarının çağa uygun hale gelmiş olduğu, İlçe İnsan Hakları Hak İhlallerini Araştırma Komisyonu tarafından izah edildi.

4-           Okul önlerinde, özellikle okul çıkış saatlerinde tinerci ve diğer riskli insanların bekleme yapmalarının engellenmesi için Emniyet görevlilerinin dikkatinin çekilmesi için tavsiye kararında bulunulması.

5-           İlçe İnsan Hakları Hak İhlallerini Araştırma Komisyonu tarafından İlçemizde bulunan hastanelerin ziyaret edilerek, hasta hakları kurullarıyla fikir alışverişinde bulunulmasına.

6-           Suça itilmiş çocukların barındırıldığı Ağaçlı Köyü’ne bir ziyaret yapılmasının kararlaştırıldığı.

7-           Eyüp İlçe Çocuk Yuvasının yerinde ziyaret edilerek, durumunun tespit edilmesine karar verildi.

8-           Hafta sonlarında Eyüp İlçemize ziyaretçi akınının fazla olması sebebiyle, trafikte yaşanan yoğunluğun düzene sokulması için gerek emniyet ve gerekse Belediye zabıtasının daha dikkatli davranması için gerekli önlemleri almasının temini,

9-           Kaldırımlara bazı esnafın işgalleri nedeniyle yayaların sıkıntı çektiği belirtilerek, önlenmesi konusunda Belediye Başkanlığına yazı yazılmasına,

10-        İlçemizde fakir öğrenciler konusunda gerekli çalışmaların yapılmakta olduğu, Başkan Osman KAYMAK tarafından izah edildi. Bu konuda Kurula gerekli bilgi verildi.

11-        Dilek ve temennilerde bir daha ki toplantının 25 Nisan 2012 saat: 10.00’da Kaymakam Osman KAYMAK’ın Başkanlığı nezaretinde toplanmasına dair yukarıdaki kararlar oy birliğiyle alındı. 20.03.2012

 

 


[ 1.04.2012 ]  ( Okunma : 7131 )   ( Bu haberi yazdır)

 » TEBLİGAT LİSTESİ
Adınıza gelen bir tebligat olup olmadığını aşağıdaki arama bölümünü kullanarak çok kolay bir şekilde öğrene bilirsiniz. Aşağıdaki bölümden arama şeklini seçtikten sonra aranılcak kelimeyi girerek ara butonuna basınız.
 » ACİL KAN ARANIYOR
Ayrıntılar için tıklayınız MAHALLEMİZ İÇİN GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇISI BANKASINDA YER ALMAK İSTERMİSİNİZ
 HABER LİSTESİ
Adınız Soyadınız

E-mail Adresiniz

 TÜRKÇE-İNGİLİZCE SÖZLÜK


Toplam 77377 Kelime Var
 » GÜZEL SÖZ
Allah
CC bütün işlerde yumuşaklığı sever.
 » HAFTANIN YAZISI
Yazar:Osman KAYMAK ( Eyüp Kaymakamı )
10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ
  • Yazarın Tüm Yazıları
  •  » GALERİDEN SEÇME RESİM

    RAMİ SPOR KULUBÜ
     » SON DAKİKA HABERLER